آشنائی با شهرک صنعتی امیرکبیر اصفهان

مطالعات بانک جهانی نشان داده که واحدهای کوچک صنعتی در کشورهای صنعتی و در حال توسعه ، اثرات محسوسی بر اشتغال ، درآمد ملی و نیز دستیابی به رشد متعادل جامعه داشته و نقش مهمی را ایفا کرده اند.  سیاست های موفق کشورهای صنعتی و در حال توسعه در ارائه خدمات نرم افزاری مهندسی و کمک به واحد های کوچک صنعتی در راستای افزایش کیفیت و کمیت تولیدات آنها ، باعث شده تا جهش چشمگیر و غیر قابل تصوری در رشد اقتصادی ، فرهنگ صنعتی ، اشتغال مولد پایدار و توسعه صادرات صنعتی این گونه کشورها بوجود آید.
در این راستا در سال 1369 شهرک صنعتی امیرکبیر در غرب شهر اصفهان در کیلومتر 8 اتوبان امام خمینی بلوار عطاءالملک در زمینی به وسعت 127 هکتار توسط موسسه ساماندهی صنایع و مشاغل شهری شهرداری اصفهان طراحی و احداث گردید. فاز اول این مجتمع شامل 18 بلوک با تعداد 950 واحد صنعتی فعالیت خود را از اوائل سال 70 شروع و به دنبال آن فاز دوم با تعداد 5 بلوک پس از فاز اول فعال گردید. در حال حاضر فاز سوم شهرک در دست مطالعه و طراحی می باشد.
این شهرک با پوشش بیش از 1200 واحد صنعتی فعال و اشتغال بالغ بر 5000 نفر سهم به سزائی را در اعتلای تولید و صنعت استان و کشور ایفا نموده است.
ازوجوه بارز این شهرک یکی وجود ظرفیت های ارزشمند انسانی خصوصا فارغ التحصیلان دانشگاهی در کنار صنعتگران خبره و پیشکسوت و دیگری قرا گرفتن واحدهای مختلف صنعتی با فعالیت متنوع در کنار یکدیگر می باشد به طوریکه با حداقل جابجایی امکان بهره مندی از توانمندیهای مختلف صنعتی میسر خواهد بود.
این شهرک بسیاری از نیازمندیهای صنعتی کشور از قبیل قطعه سازی ، قالب سازی ، ماشین سازی ، ساخت تجهیزات معدنی و غیره را مرتفع ساخته و زمینه پشتیبانی از صنایع موجود در منطقه از جمله کارخانجات و صنایع بزرگی همچون ذوب آهن و فولاد مبارکه ، فولاد خوزستان ، صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی ، نیروگاه ها ، صنایع نظامی و خودرو ، صنایع سیمان و کاشی و غیره را فراهم نموده است.

 

تماس با هیئت امنا

آدرس: اصفهان، شهرک صنعتی امیرکبیر

تلفن: 03133863005

پشتیبانی سایت:03133863466

نمابر: 03133873005

ایمیل: info@akportal.ir

جدیدترین فرصت های شغلی