موسسه غیر تجاری صنایع کارگاهی امیر کبیر

چه شغل هایی تو شهرک صنعتی امیر کبیر هست ؟

هیئت امناء شهرک امیرکبیر از سال ها قبل در حال همکاری با فنی و حرفه ای جهت هر چه بهتر برگزار کردن دوره های آموزشی و بهره بردن از مدرسان برتر بوده است. همچنین دانش آموختگان این دوره ها جهت دریافت مدرک فنی به آن اداره معرفی می شدند. همزمان با ایجاد تغییرات در ساختار صدور گواهینامه صلاحیت فنی در سازمان فنی و حرفه ای کشور، هیئت امناء نیز به موسسه غیرتجاری تبدیل شد. نتیجه این تحولات ثبت و ایجاد “مرکز آموزش بین کارگاهی صنایع کارگاهی امیرکبیر اصفهان” زیر نظر مستقیم فنی و حرفه ای بوده است.
در حال حاضر این واحد مشغول برگزاری دوره های متعدد نرم افزاری و اپراتوری در زمینه های مورد نیاز شهرک و همچنین برگزاری دوره های آموزشی با همکاری “اتحادیه خدمات فنی و تولیدکنندگان قطعات وسائط نقلیه سنگین و ماشین آلات صنعتی” می باشد.
گواهینامه دوره های آموزشی
تمامی دوره های آموزشی این واحد بر اساس شرایط و نیاز متقاضی شامل یکی از مدارک زیر خواهد شد.
مدرک فنی و حرفه ای
پس از پایان کامل دوره های آموزشی، متقاضی باید در آزمون های فنی و حرفه ای که به صورت سراسری و در دو بخش تئوری و عملی برگزار می شوند، شرکت نماید. در صورت کسب حداقل نمره ۷۰ مدرک بین المللی و قابل ترجمه مذکور برای متقاضی صادر می شود.
مدرک مورد تایید فنی و حرفه ای
این نوع مدرک توسط موسسات آموزشی صادر می شود و تنها با گذراندن دوره آموزشی این مدرک به متقاضیان ارائه می شود. بر خلاف مدرک فنی و حرفه ای، این مدرک اعتبار داخلی دارد و قابل ترجمه نیست.
مدرک گذر مهارتی
این مدرک با شرکت در ورکشاپ ها، دوره های چند ساعته و کارگاه ها یا سمینار های آموزشی به متقاضیان ارائه می شود و اعتبار داخلی دارد.
دوره های آموزشی
در راستای ارتقاء دانش و توان علمی صنعتگران شهرک صنعتی امیرکبیر و استفاده بهینه از توانمندی های داخلی، کمیته آموزش هیئت امناء با همکاری شرکت شهرک های صنعتی، SPX و گروه های آموزشی مختلف از سال ۱۳۸۶ اقدام به برگزاری دوره های مختلف در بیش از ۵۰ آیتم آموزشی و سمیناری در خصوص نرم افزار های مهندسی، مدیریتی، قوانین و مقررات، مالی-اداری، بازاریابی، تجهیزات و ایمنی به صورت سوبسیدی و در بسیاری موارد رایگان نموده است. از اعضای شهرک و سایر صنعتگران دعوت می¬شود تا از دوره¬های زیر در جهت توامندسازی واحد های خود استفاده نمایند.
پیمایش به بالا