بيست و دومين نمايشگاه بين المللي كامپيوتر و

بيست و دومين نمايشگاه بين المللي كامپيوتر و اتوماسيون اداري (Autocom)

زمان:پنچشنبه 1395/08/20 دوشنبه 1395/08/24

برگزاري بيست و دومين نمايشگاه اتوكام با رويكرد جديد

شورای سیاست گذاری دعوت از شرکت های سرمایه گذار خارجی و برون استانی برای حضور در نمایشگاه امسال را هدف گذاری کرده تا از این طریق فضای حمایتی نمایشگاه تقویت شود.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان با اشاره به تشکیل شورای سیاست گذاری در کنار کمیته اجرایی برای برگزاری هرچه بهتر بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کامپیوتر و اتوماسیون اداری، مخابرات و جشنواره فروش تجهیزات دیجیتال در تاریخ 20 تا 24 آبان ماه افزود: شورای سیاست گذاری متشکل از نماینده سازمان فناوری اطلاعات ایران، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، سرپرست دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری، رییس اتحادیه خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات و سازمان نظام صنفی رایانه ای در تلاش است تا تحولی در برگزاری بیست و دومین دوره نمایشگاه اتوکام ایجاد نماید.

محمد اطرج در گفت و گو با واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان افزود: شورای سیاست گذاری دعوت از شرکت های سرمایه گذار خارجی و برون استانی برای حضور در نمایشگاه امسال را هدف گذاری کرده تا از این طریق فضای حمایتی نمایشگاه تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه برای جذب مشارکت کننده در نمایشگاه اتوکام سال 95 با سازمان های نظام صنفی سایر استان ها مکاتبه و مذاکراتی صورت گرفته، درباره حضور نمایندگان خارجی در این نمایشگاه گفت: در بیست و دومین سال برگزاری اتوکام، مانند دوره گذشته تلاش می شود شرکت هایی از کشور هند حضور یابند. همچنین از شرکت های کشورهای دیگر نیز دعوت به عمل می آید.

اطرج گفت: در دعوت از شرکت های خارجی، انتخاب شرکت های نرم افزاری که تجربیات خوبی در حوزه استارتاپ ها داشته و می توانند ایده های نو را به نمایشگاه اضافه کنند، مدنظر است.

وی با بیان اینکه در زمینه راه اندازی مراکز تولید محتوا و شتاب دهی در یک سال اخیر اقدامات خوبی صورت گرفته اضافه کرد: از شرکت های سرمایه گذار سایر استان ها به ویژه استان تهران دعوت می کنیم با حضور در نمایشگاه اتوکام با شرکت های صاحب ایده سراسر کشور ارتباط برقرار کنند.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان درباره سایر برنامه های بیست و دومین نمایشگاه اتوکام گفت: در نظر داریم  موضوع استارتاپ ها را جدی تر پیگیری کرده و در برگزاری سمینارهای تخصصی نیز از دانشگاه اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان و نجف آباد کمک خواهیم گرفت.

به گفته وی بنا به درخواست اداره کل آموزش و پرورش استان غرفه ای به موضوع هوشمندسازی مدارس اختصاص خواهد یافت. همچنین شاخصه هایی برای دستگاه های دولتی استان تعیین می شود تا بر اساس این شاخصه ها ارزیابی شده و در بخش دولت الکترونیک نمایشگاه اتوکام حضور داشته باشند.

اطرج افزود: غرفه ای نیز به دفاتر پیشخوان اختصاص خواهد یافت تا خدماتی که در حوزه شهر خلاق ارایه می شود را به نمایش بگذارند. همچنین برای اولین بار تفاهمنامه ای با اتحادیه خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات اصفهان منعقد شده تا جشنواره فروش تجهیزات دیجیتال نیز همزمان با نمایشگاه اتوکام برگزار شود.

وی درباره وضعیت بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات و تأثیرات پسابرجام بر این بازار گفت: در یک سال گذشته تماس ها از طرف شرکت های خارجی برای حضور در ایران بیشتر شده اما در حال حاضر شرایط مطلوب حاصل نشده و به همین دلیل وضعیت بازار با نگاه به آینده و در حالت انتظار به سر می برد.

وی با اشاره به حمایت های استانداری اصفهان در زمینه توسعه دولت الکترونیک گفت: سازمان نظام صنفی رایانه استان اصفهان نیز تلاش دارد زمینه انجام سرمایه گذاری و فعال شدن شرکت های دانش بنیان را در زمینه نرم افزار فراهم کند که امید می رود  در نیمه دوم امسال وضعیت کسب و کار در این حوزه بهبود یابد.

رییس هیأت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان با تأکید بر اهمیت فعالیت های نرم افزاری در زیرساخت های شهری تصریح کرد: در این زمینه دو تفاهمنامه بین شهرداری اصفهان و سازمان نظام صنفی رایانه ای و شرکت هم افزا طرح فاوا منعقد شده است.

وی ادامه داد: یکی از این دو تفاهمنامه در زمینه توسعه فیبر نوری شهر اصفهان است که مفاد اجرایی آن آماده شده و امیدواریم با امضای طرفین بتوان در نیمه دوم سال جاری وارد مرحله عملیاتی آن شد.

وی تأکید کرد: توسعه فیبر نوری در شهر اصفهان قدم بزرگی در ایجاد ارتباطات راحت تر و پرسرعت تر خواهد بود.

اطرج با بیان اینکه شرکت های نرم افزاری اصفهان همواره در پروژه های کشوری پیشرو بوده اند، گفت: متأسفانه به دلیل آماده نبودن زیرساخت ها در شهر اصفهان بیشتر این شرکت ها برای رشد بیشتر به تهران مهاجرت می کنند که تلاش داریم با پیگیری مسئولان، زیرساخت های لازم را در اصفهان تأمین کرده و شرایطی فراهم کنیم که شرکت های مطرح و توانمند حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به فعالیت در استان ادامه دهند.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان با اشاره به زمان بهره برداری از فاز اول پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان در سال 96 اظهار کرد: تلاش های مستمری برای حضور مشارکت کنندگان داخلی و خارجی انجام خواهد گرفت تا برای برگزاری نمایشگاه اتوکام در ابعاد بسیار وسیع تر در محل جدید پروژه نمایشگاه بزرگ آماده باشیم.


 

تبلیغات

تماس با هیئت امنا

آدرس: اصفهان، شهرک صنعتی امیرکبیر

تلفن: 03133863005

پشتیبانی سایت:03133863466

نمابر: 03133873005

ایمیل: info@akportal.ir

جدیدترین فرصت های شغلی